הצוות שלנו

מיטל אבשטיין - גננת (קבוצה 1)

מיטל עלתה לארץ מארה"ב עם משפחתה כשהיתה בת 7. במהלך ילדותה בירושלים, היא אהבה לעבוד עם ילדים והיתה ידועה בתור הבייביסיטר המיתולוגית של ירושלים. כאשר הגיע הזמן להחליט מה היא רוצה ללמוד, היא ידעה שחינוך לגיל הרך הוא הייעוד שלה. מיטל השלימה את לימודי התואר הראשון בסמינר הקיבוצים בשנה שעברה, לימודים שכללו התמחות בת שנה של עבודה בגן ילדים ציבורי. בשנה האחרונה מיטל עבדה ב- JECC כגננת במשרה חלקית וממשיכה לקבל הרשאה מגישת אמיליה רג'יו. מיטל מאד התלהבה כאשר הוצעה לה עבודה קבועה בגן, הפעם עם קבוצת הגיל שהיא מרגישה הכי מחוברת אליה.

 

מריאטה מרין - גננת (קבוצה 1)

מריאטה עלתה לארץ לפני כמה חודשים מאוסטריה. כפסיכותרפיסטית בווינה היא עבדה בשיטת טיפול המכונה "דמיון מודרך רגשי" (GAI), שיטה יצירתית ונפלאה של עבודה עם ילדים בכל גיל המבוססת על ההנחה, שלעיתים קל יותר לבטא רגשות תוך שימוש בדימויים מסויימים. מריאטה נתקלה בגישת רגיו אמיליה במקרה לפני מספר שנים והופתעה לטובה מערכיה וההנחות הבסיסיות של הגישה. "דמות הילד" נגע ללבה, במיוחד הרעיון שילדים נתפסים בדיוק כמו שהם: מלאי פוטנציאל מיום היוולדם. כמטפלת וכבת אדם מריאטה מבינה עד כמה חשובות השנים הראשונות של הילד. היא נרגשת להיות חלק מה- JECC; ההזדמנות לספק לילדים סביבה מטפחת ובטוחה ולאפשר להם לגלות ולפרש את העולם הסובב אותם.

 

שירי סברוב  - גננת (קבוצה 1)

אהבתה של שירי לילדים החלה עוד כשהייתה ילדה בעצמה. אמה נהגה לספר שהעיניים שלה ברקו מאושר כשראתה תינוק. "הרומן" האמיתי התחיל בזמן לימודיה באלבאום לטיפול בקשיי תיפקוד ולמידה, אז החלה לטפל בתינוקות באופן פרטני. מאז עברו יותר מעשר שנים, והאהבתה לילדים רק הלכה והתעצמה.
ועכשיו אחרי 3 שנים של טיפול פרטני, 7 שנים של עבודה במשפחתון, 5 שנים של הובלת קבוצות (מגילאיים 4 חודשים 3 שנים), שנתיים של לימודי ליווי התפתחותי 'בצעד ראשון', 4 חודשים של לימודי ייעוץ שינה, שירי מגיעה ל-JECC. שירי מגיעה לגן עם תקווה להגשים הרבה חלומות קטנים אך חשובים: להעניק אהבה, ללמד ערכים, להראות שאין דבר העומד בפני הרצון, לראות בכל ילד עולם ומלואו, ולהוכיח שמאמץ הוא זה שמקדם את כולם ילדים ומבוגרים.

 

איילת גונן - גננת (קבוצה 2)

איילת נולדה בישראל ועברה לקליפורניה כשהיתה בת שלוש שנים. לפני שלוש שנים, חזרה לארץ כדי להיות בקרבת בני משפחתה. איילת טיפלה וחינכה ילדים בכל הגילים במשך קרוב ל -20 שנה. היא החלה את מסעה בעולם החינוך לאחר התיכון כאשר בחרה ללמוד חינוך לגיל הרך והחלה לעבוד עם ילדים בגן זמן קצר לאחר מכן. היא בילתה את חמש השנים האחרונות שלה בקליפורניה בעבודה עם קהילה נפלאה באוקלנד, קליפורניה בגן ילדים יהודי המבוסס על למידה דרך משחק.  היא למדה על גישת רגיו אמיליה בזמן לימודיה ומאד התחברה לגישה דרכה למדה מה ילדים זקוקים, להרגיש שמכבדים אותם ושהם משתתפים פעילים בתהליך הלמידה. איילת רואה בילד כאדם שלם ומתלהבת להכנס לעולמם כשותפה ללמידה וההתפתחות. איילת מרגישה שהיא מצאה סוף סוף גן שמקיים את כל הערכים שהיא רואה כחיוניים להתפתחותם הבריאה של הילדים.

 

לוני הנדריקסון - גננת (קבוצה 2)

לוני היא תל אביבית עם השפעות מפנסילבניה וירושלים. היא מאמינה שמקום חינוך צריך לתמוך ולעודד גילוי אותנטי של העולם - מן החודשים והשנים המוקדמות של הילדים. עם רקע מקצועי כמורה לתלמידים בכל הגילאים, אמנות, וקורטוב של כל מיני דברים אחר, היא מחויבת להיות המורה הטובה ביותר שהיא יכולה להיות לכל ילד ולעזור לילדים  לרכוש ידע וניסיון בדרכם להכרת העצמי ואת העולם הסובב אותם, ולפתח את המיומנויות לגדול וללמוד בקלות.

 

 

שאיה קידר  - גננת (קבוצה 2)

שאיה התחילה את דרכה עם הגיל הרך כמתמחה בתרפיה במוסיקה בגן להתפתחות הילד בתל השומר. את ההסבה לגננות עשתה באוקלנד קליפורניה, שם למדה ועבדה בגן המתמחה בלמידה דרך משחק והתנסות ישירה. החוויה יוצאת הדופן שחוותה בארה"ב (שם שהתה 6 שנים), עיצבה את תפישתה החינוכית, והביאה אותה לישראל כגננת בגנים פרטיים בתל אביב. זו תהיה שנתה העשירית של שאיה כגננת, והיא מחכה בצפייה להצטרף לגן שדוגל בלמידה חווייתית, ישירה, חברתית, הרואה את הילד כאדם בעל פוטנציאל להשפיע, להיות חלק מקהילה, ליצור, וללמוד בחדווה. שאיה בוגרת לימודי תרפיה במוסיקה במכללת לוינסקי לחינוך, בעלת תעודת הוראה לחינוך מיוחד. 

 

ליעד סאסי - גננת משלימה (קבוצה 2)

ליעד הוא אמא מסורה, מטפלת ומחנכת. במקור מארה"ב, ליעד היגרה לישראל לאחר שהשלימה תואר ראשון בפסיכולוגיה שהתמקד בחינוך לגיל הרך. בעבר, היא הנחתה, לימדה ותמכה בילדים צעירים עם אוטיזם ולקויות למידה כשעבדה כפסיכולוגית התנהגותית במסגרות ביתיות ובית ספריות. ליעד מאמינה כי ילדים משגשגים בסביבה תומכת וחיובית המלאה במשחק והנאה. אחרי שילדה את בנה הראשון התמלאה ברצון לטפל בילדים והתענינותה בחינוך העמיק. ליעד מאמינה כי הסביבה הפרוגרסיבית והפתוחה של ה- JECC היא מתאימה לה ולמשפחתה יותר מכל מקום אחר והיא לא יכולה להיות נרגשת יותר לצאת למסע!

 

יעל הס - גננת (קבוצה 3)

במקור מטורונטו, קנדה, יעל עלתה לארץ והחלה ללמד בגני ילדים דו לשוניים לפני 7 שנים. ה- JECC הוא בדיוק סוג המקום שבו יעל מרגישה הכי בבית, שם תעזור לבנות "משפחה" חדשה עם שורשים חזקים, והרבה מקום לגדול. הכבוד שיעל רוחשת לילדים ומבוגרים כאחד עוזר ליצור סביבה תומכת ללמידה אופטימלית. היא נתקלה במורים רבים במהלך הקריירה שלה, אבל את הלקחים החשובים ביותר היא למדה מהילדים עצמם. היא נרגשת להיות חלק מהצוות החדש הזה, יעל מחכה בקוצר רוח ליצור חוויות למידה משמעותיות ולהנות בדרך לשם!

 

 

אפרת שחר - גננת (קבוצה 3)

אפרת נולדה בישראל אך גדלה בארה"ב, שם המחויבות שלה לחינוך החלה בחטיבת הביניים והמשיכה בתיכון ובקולג 'כשלקחה על עצמה תפקידים של עוזרת הוראה וסייעת. אפרת המשיכה להתקדם עם ביי איי בחינוך היסודי והן על ידי עברו השנים, ההוראה ממשיכה להיות תשוקתה. לאחר שסיים את לימודיו, היא למדה במשך שלוש שנים בבית ספר ציבורי שבו היא יישמה תכנית טבילה דו לשונית אנגלית / סינית. בקיץ שעבר, אפרת חזרה לישראל כדי להשלים מ.א. לה להוראה אנגלית כשפה זרה, והוא מצפה החל את הקריירה שלה הוראה בישראל ב- The JECC.

עדי בן דוד - גננת (קבוצה 3)

אהבתה של עדי לילדים החלה בגיל צעיר, ובכל מקום אליו הגיעה התחברה לילדים באופן טבעי ונהנתה לשהות במחיצתם. עדי סיימה את לימודי המשפטים במכללה למנהל והוסמכה בשנת 2014 כעורכת דין, היא התמחתה בליטיגציה אזרחית ומסחרית, ובהמשך עבדה בחברה לייעוץ עסקי וייעצה לחברות בתחום התייעלות בעסק ובקרת שכר. במהלך שנות עבודתה בתחום המשיכה לחלום לשנות תחום ולהפוך לגננת. אהבתה הרבה לילדים, החיבור לנפש העדינה והרגישה שלהם והבנת חשיבות הענקת התמיכה והכלים המתאימים החיוניים להתפתחותם בגיל בו האישיות שלהם מתעצבת, הם שהובילו אותה לעזוב את תחום עריכת הדין ולהגשים את מה שהיא רואה בו ייעוד ושליחות. עדי מגיעה לגן עם שאיפה להגשים חלום להעניק לילדים אהבה, לחזק את הביטחון העצמי שלהם ואת האמונה שלהם בעצמם וביכולות שלהם.

עירית דוידוביץ  - גננת (קבוצה 4)

לאחר שעירית סיימה תואר הראשון בחינוך מיוחד לגיל הרך ממכללת סמינר הקיבוצים היא עבדה בגן הפועל על פי גישת רג'יו אמיליה. עירית מאמינה ביצירת קהילה אשר לוקחת חלק פעיל בחיי הגן וכן בשותפות של הילדים בכל דבר הנעשה בכותלי הגן ומחוצה לו. היא רואה בגישה זו דרך חיים ומאמינה ביכולותיו של הילד להתמודד ולהביא את עצמו לידי ביטוי בסביבה בה הוא חי. התיעוד עבור עירית הוא כלי חשוב הן להבנת התהליך אותו עוברים הילדים והן להתפתחות האישית שלה כאשת חינוך. עירית נשואה ליונתן ויש להם שני בנים- אורי ונעם.

 

ריאן ראקובר - גנן (קבוצה 4)

ריאן נולד בארה"ב אבל חי במקומות שונים בעולם עם משפחתו - הונג קונג, טייוואן, ניו יורק וברזיל. ריאן סיים תואר ראשון באמנות בבית הספר של המכון לאמנות של שיקגו, שם למד לא רק תולדות האמנות ואמנות דו ממדית אך אמנות בחינוך לגיל הרך. לאחר מכן הוא עבד במספר בתי ספר כמורה לאמנות לפני שעבר לישראל, שם הוענק לו מלגת אמן מממשלת ישראל. בישראל, ריאן עבד הן כגנן, וכמורה לאמנות בבית הספר האמריקאי הבינלאומי בירושלים. ריאן עבר לתל אביב בשנה שעברה והמשיך לעבוד בתחום החינוך לגיל הרך, הפעם בגן דובר אנגלית בצפון תל אביב. הוא מצפה לעבוד בסביבת הוראה פרוגרסיבית בה אמנות נתפסת כשפה שהילדים משתמשים בה ומעניקה לנו חלון לעולמם הפנימי.

 

שני שמש - גננת (קבוצה 4)

שני למדה חינוך לגיל הרך במסלול הדיאלוגי בסמינר הקיבוצים. כסטודנטית, היא פגשה את גישת רג'יו אמיליה במהלך לימודיה והושפעה ממנה רבות. לתפיסתה של שני, הילד הוא עולם ומלואו, כלומר, הילד הינו אדם קטן ושלם הרוצה לדעת ולחקור את העולם שנמצא סביבו. על כן, הצוות בגן צריך לספק לו סביבה מרתקת, תומכת ומכילה, דרך מתן כלים מגוונים עבור הילד, שיעודדו אותו לצמוח ולהתפתח בדרכו ובקצב האישי שלו. שני מאמינה בדיאלוג משותף ופתוח, שיתוף פעולה בין הגן לבית וראיית כל ילד כאינדיבידואל. בשנה האחרונה, שני הצטרפה לגן בשנתו הראשונה ומצפה בקוצר רוח ובהתרגשות רבה לקראת החוויות שיזדמנו בשנה הקרובה.

סרינה דור - גננת מסייעת

סרינה סיימה ב- 2014 את האוניברסיטה האמריקאית עם תואר ראשון בבריאות הציבור. בזמן הלימודים סרינה התנדבה לתת שיעורי עזר לילדים. עבודתה עם ילדים נתנה לה השראה לבוא לישראל על מלגת הוראה של 10 חודשים. למרות שהחיים וההוראה בארץ היו מאתגרים בשבילה, היחסים שבנתה עם תלמידיה והמורים האחרים שעבדה לצידם חיזקו את האהבתה למקצוע ההוראה. סרינה תמיד שמה לב במיוחד לילדים השקטים ומהוססים יותר, אלו שזקוקים לתשומת לב יותר פרטנית ולעידוד. היא מעוניינת לתמוך ולחזק את הסקרנות הטבעית של כל הילדים, את היצירתיות שלהם והיכולת לבטא את עצמם. היא מאוד שמחה לעבוד לצד צוות של אנשי חינוך נלהבים ומנוסים.

נעמה פרידלנדר - גננת מסייעת

נעמה אם לשני ילדים (שאחד מהם בגן) מחוברת לטבע בעזרת בישול בריא, מזין ובעיקר טעים, טיולי אופניים בעיר ומחוצה לה וטיפול בריאותי בעזרת צמחי מרפא. נעמה מורה לאזרחות ותקשורת בתיכון ומשמשת כגננת מחליפה בגן. לתפיסתה, ילדים בגיל הרך הם ההשתקפות שלנו כהורים וכחברה- הם המראה שלנו נטולת שיפוטיות ומחסומים. כאישה בוגרת נעמה נעזרת בהם כדי להחיות את הילדה שבתוכה, וכך הם הופכים להיות המורים שלה. מקומנו הוא לא להפריע! לתת להם לחוות את הילדות מהזווית שלהם כצופה מהצד אבל גם כשותפים פעילים כשצריך להנחות ובעיקר ליהנות מהאותנטיות ואהבה חסרת הגבולות שלהם. בעקבות חיפוש אחר דרך חיים הנכונה לה ולמשפחתה והבנה כי קהילה וחברה היא המקור לאושר של היחיד נעמה מצאה את ה- JECC וכאן מתכוונת ללמוד וללמד, לחלום וליצור, לצחוק ולהתרגש מהמסגרת המיוחדת הזו ביחד עם הילדים הצוות וההורים מתוך תחושת שליחות ואהבה.

מיכל צרי – מבשלת

אמא, מאיירת, ומורה ליוגה. במשך השנים מיכל עבדה כמאיירת, למדה הוראת יוגה, ולימדה ילדים ונוער קומיקס ובין לבין יצא לה לבשל לא מעט. תחילת הבישול הייתה לילדיה שלה ומאוחר יותר לילדי גנים. מיכל גדלה על בישול איטי (ההפך מאוכל מהיר), אוכל שמשקיעים בהכנתו את הלב ,ניטמע בגוף והופך לחלק ממנו, משפיע אלינו לטובה או לרעה, וחשוב במיוחד בעולם הבטון והמסכים. מיכל מאמינה שאוכל שמוכן לאדם על ידי אהוביו או אוכל שאדם מכין לעצמו תמיד יתאים להם יותר (לגוף ולנפש). מיכל היתה חלק אינטגרלי מצוות הגן בשנתו הראשונה, אם זה בבישול מטעמים, ליווי הילדים בתהליך ההסתגלות לאכילה משותפת ותמיכה בצוות בשעות עבודתה.

 

מאת'יו שולץ – מנחה סדנאות

מת'יו הוא מחנך לגיל הרך ובוגר הקולג' על שם שרה לורנס משנת 2010. הוא עבד בגני ילדים בתל אביב וניו יורק. מת'יו אוהב מאד לעבוד עם ילדים כי יש בו המון כבוד והערכה לילדוּת. הוא מאמין כי הדרך הטובה ביותר לעודד אוריינות אצל ילדים היא בעידודם לשמוע סיפורים של אחרים ולספר את הסיפור של עצמם.

 

נורית גילדור – מייסדת ומנהלת תפעולית

נורית עבדה במשך יותר מעשור כמנהלת משאבי אנוש בלונדון. כשחזרה לישראל עם שתי בנותיה הדו-לשוניות חיפשה מסגרות חינוכיות פרוגרסיביות דו לשוניות לגילאיהן השונים, אך גילתה שהאפשרויות מצומצמות מאד. לכן החליטה להקים עמותה ששמה לה למטרה לקדם מסגרות חינוכיות באנגלית בישראל: העמותה למצוינות בחינוך ואנגלית. ב – 2014 העמותה החלה את פעילותה בהקמת שותפויות עם בתי ספר ציבוריים בתל אביב על מנת להפעיל צהרוניות באנגלית לילדי בתי הספר וב- 2015 החליטה להוסיף לפועלה גם חינוך דו לשוני לגיל הרך והקימה ביחד עם רייצל את ה – The JECC. נורית מאמינה שילדים יכולים ללמוד שפה נוספת על ידי חשיפה לשפה ביום יום באמצעות פעילויות מענינות ומהנות ולאו דווקא על ידי הוראה פרונטלית קונבנציונלית, שיטה הנקראת הטמעה או הטבעה בשפה הזרה, ולכן החיבור לגישה החינוכית הפרוגרסיבית רג'יו אמיליה היה טבעי.

 

רייצל שפירא פינק – מייסדת ומנהלת פגדוגית

רייצ'ל שפירא פינק היא המייסדת והמנהלת של ה- JECC. המרכז הוא התגשמות של חלום שהיה לה מהיום שירדה מן המטוס כעולה חדשה, חמושה בלמעלה מעשור של הוראה בבתי ספר פרטיים בעיר ניו יורק, ואהבה לישראל ולאנשיה. בחמש השנים האחרונות רייצ'ל הקדישה את זמנה לעבודה בגני ילדים בישראל, והביאה אליהם את הניסיון והתשוקה שפיתחה באמריקה. חוויותיה באמריקה ובישראל, והמדריכים והחונכים בהם זכתה לאורך הדרך, עיצבו את המורה שהיא ואת חזון הגן. מחויבותה של רייצ'ל לשיפור איכות החינוך בישראל העמיקה עם לידתם של שני ילדיה. היא רוצה ששנותיהם הראשונות של הילדים בישראל ימולאו בחדוות למידה ובחוויות משמעותיות. לאחר שנה ראשונה מדהימה רייצל נרגשת להיות חלק מצוות המנהיגות שייקח את JECC לתוך השלב הבא שלה.